گیاهان آپارتمانی

بنجامین بلک : بررسی 0 تا 100 گیاه بنجامین بلک ، شرایط نگهداری و غیره

بنجامین بلک : این گیاه دارای برگ های سبز و تیره است و از گونه های مقاوم این گیاه است که می تواند در نور متوسط و کم هم زنده بماند البته نور کم منظور به بی نوری کامل نیست .

بنجامین بلک : این گیاه در ادارات و پاسیو ها زیاد دیده میشود . این گونه بنجامین هم نسبت به جابجایی حساس است به همین دلیل باید یک جای ثابت برای او مشخص کنید تا ان را جابجا نکنید که دچار تنش نشود .

بنجامین بلکو همچنین این گیاه سبب تصویه هوا میشود . نگهداری بنجامین به دقت زیادی احتیاج دارد اما با کمی توجه و رسیدگی می تواند سالیان سال برای شما سبز بماند . این گیاه از انواع مختلفی برخوردار است که هر کدام در ظاهر و شرایط نگهداری با یک دیگر متفاوت هستند و در بین انها گل بنجامین ابلق ، و فیکوس بنجامین الاستیکا از محبوبیت زیادی برخور دارند .
اصالت اصلی این گیاه جنگل های استوایی به ویژه هندوستان است و دارای برگ های بیضی شکل و نوک تیز است و شاخه هایش خاصیت ارتجاعی و اویزان دارند .
نگهداری این گیاه در اپارتمان نیازمند نور بیشتری است تا برگ ها زیبایی خود را از دست ندهند .
بنجامین در محیط باز تا ارتفاع 5 متر هم میرسد اما در اپارتمان ارتفاع کمتری دارد .
در نتایج تحقیقات انجام شده ی هوای پاک ناسا ، گیاهان خاص که توانایی سم زدایی طبیعی هوا را دارند را معرفی کرده اند که درختچه ی زیبای بنجامین هم جزو همان گیاه های خاص معرفی شده است . این گیاه همچنین به فنگ شویی هم معروف است به دلیل جذب انرژی های مثبت و قدرت بالا در تصفیه هوا گزینه ی مناسبی برای ادارات ، شرکت ها و فضای اپارتمانی است .
این درخت از جمله گیاهان حساس اپارتمانی است و نگهداری از ان به مراقبت های زیادی نیاز دارد به همین علت قبل از خرید این گیاه کاملا راجب این گیاه مطالعه کنید .

انواع بنجامین

این گیاهان به دلیل شکل ظاهری و رنگ برگ ها دسته بندی شده اند .

 • گل بنجامین ابلق
 • گل بنجامین بلک
 • بنجامین آمستل
 • بنجامین سبز

گل بنجامین ابلق

این نوع بنجامین دارای برگ های سبز روشن و سفید یا کرم است و شاخه ها نسبت به انواع دیگر بیشتر اویز شده و به نور بیشتری نیاز دارد .

گل بنجامین بلک

این گیاه دارای برگ های سبز تیره و نزدیک به سیاه است .

بنجامین آمستل

دارای برگ های باریک و کشیده به رنگ سبز و شاخ و برگ انبوه است .

بنجامین سبز

این بنجامین دارای برگ های بیضی شکل با رنگ سبز روشن است .

بنجامین ابلق سیاه

شرایط نگهداری گیاه بنجامین بلک (black)

برگ های این گیاه در جوانی به رنگ سبز روشن بوده و به مرور به رنگ سبز تیره در می ایند این درخچه ی زیبا می تواند سال ها عمر کند و برای نگهداری در اپارتمان گزینه ی مناسبی است .

نگهداری بنجامین بلک کار ساده ایی است ولی به جابه جایی و تغییر نور ، دما ، رطوبت حساس است و همچنین وقتی که گیاه را به محیط خانه می اورید دچار استرس تغییر مکانی میشود و تغییر مکان پی در پی باعث نابودی این گیاه میشود .

 • نور ،
 • دما ،
 • آبیاری
 • رطوبت ،
 • کود دهی ،
 • خاک ،
 • تمیز کردن برگ ها ،
 • تعویض گلدان ،

نور مورد نیاز گیاه بنجامین بلک

این گیاه به نور زیاد و غیر مستقیم نیاز دارد . این گیاه را باید در یک محیط پرنور مثل پشت پنجره شرقی قرار دهید تا کمبود نور باعث ریزش برگ هایش نشود که البته نور مستقیم افتاب باعث سوختگی و ریزش برگ هایش میشود .

دما مناسب برای گیاه بنجامین بلک

بهترین دما برای این گیاه دمایی بین 15 الی 25 درجه سانتی گراد است . البته این گیاه به سرمای بیش از حد حساس است .

آبیاری گیاه بنجامین بلک

برای آبیاری این گیاه از آب بدون املاح استفاده کنید آب را قبل از آبیاری در یک جای ساکن قرار دهید تا کلر ان از بین برود . استفاده از آب ولرم برای گیاه بهتر است .
اجازه دهید روی سطح خاک کاملا خشک شود و بعد اقدام به آبیاری کنید و همچنین برای آبیاری از اب سرد به هیچ عنوان استفاده نکنید . در فصل تابستان حداکثر هفته ای دوبار آبیاری کنید و در فصل زمستان یک هفته تا ده روز یک بار مناسب است .

گیاه بنجامین سیاه برگ

رطوبت لازم برای گیاه بنجامین بلک

برای تامین رطوبت این گیاه یک ظرف آب در نزدیکی این گیاه قرار دهید تا رطوب مورد نیازش تامین شود .
و همچنین می توانید بر روی سطح برگ های این گیاه آب اسپری کنید ولی دقت کنید آب زیادی اسپری نکنید .

کود دهی گیاه بنجامین بلک

کود مناسب برای این گیاه ، کود مخصوص بنجامین و یا کود مخصوص گیاهان آپارتمانی است . که هر سه هفته یکبار می توانید از آنها استفاده کنید .

خاک مورد استفاده گیاه بنجامین بلک

مناسب ترین خاک برای این گیاه خاک و کود اماده و یا کمپوست است .

تمیز کردن برگ های گیاه بنجامین بلک

ابلق بلک

برای تمیز کردن برگ های این گیاه از براق کننده های شیمیایی استفاده نکنید چون باعث ریزش برگ های این گیاه میشود . بهترین روش برای تمیز کردن برگ های گیاه استفاده از محلول رقیق شیر و اب است .

تعویض گلدان گیاه بنجامین بلک

گلدان این گیاه را می توانید هر سال متناسب با رشد گیاه تعویض کنید و بهترین زمان برای تعویض گلدان در ماه های فروردین و اردیبهشت ماه است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *