وبلاگ

عیادت بیمار : بهترین گل و هدیه برای عیادت بیمار چیست؟

عیادت بیمار : امری پسندیده، که در فرهنگ ما ایرانی ها جایگاه ویژه ای دارد؛ و هر گاه عزیزی بیمار شود ، افراد خانواده و دوستان و آشنایان حتما به عیادت وی میروند!

اما عیادت بیمار هم آدابی دارد ؛ هم معمولا برای بیمار هدیه ای میبرند تا او را شاد کنند. در ادامه در خصوص ثواب عیادت بیمار؛ آداب عیادت بیمار و هدیه مناسب عیادت بیمار صحبت خواهیم کرد.

 

عیادت بیمار از دید اسلام :

یکی از فضائل اخلاقی و نشانه‌های اخلاق حسنه و حسن سلوک با مردم، عیادت بیمار است که در شرع مقدس اسلام در این‌باره اصرار فراوان شده است. عیادت بیمار از حقوقی است که مسلمانان بر یکدیگر دارند که لازم است نسبت به ادای آن خود را موظف بدانند.

رسول گرامی اسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) دستور می‌دادند که بیماران را عیادت کنید و عیادت بیمار را صدقه و برتر از ثواب تشییع جنازه می‌دانستند.
امام علی (علیه‌السّلام) عیادت بیماران را از بهترین کارهای نیک می‌دانستند.

ثواب عیادت از بیمار:

امام رضا (ع) فرمودند : هر مؤمنی که مؤمنی را در بیماری‌اش عیادت کند، اگر صبح باشد هفتاد هزار ملک او را تشییع (بدرقه و همراهی) کنند و چون نزد او بنشیند رحمت (خدا) او را فرا گیرد و تا شب برای او استغفار کنند، و اگر شب باشد همین اجر تا صبح برای او خواهد بود.

همچنین پیامبر اکرم فرمودند : شخصی که به عیادت برادر مسلمان خود می‌رود در میان میوه‌های چیده شده بهشتی راه می‌رود و هنگامی که نزد بیمار بنشیند رحمت خدا او را فرا می‌گیرد. اگر صبح به دیدن او برود تا روز دیگر هفتاد هزار فرشته بر او دعا می‌کنند.

[1]

 

بهترین گل برای عیادت بیمار
هدیه مناسب برای عیادت بیمار
سبد میوه برای عیادت بیمار
دسته گل مناسب برای عیادت بیمار
سبد عیادت بیمار
دسته گل عیادت بیمار
گل برای عیادت بیمار
بهترین کادو برای عیادت بیمار
گل عیادت بیمار
دسته گل برای عیادت بیمار

گل مناسب برای عیادت بیمار
سبد گل برای عیادت بیمار
تزیین میوه برای عیادت بیمار
برای عیادت بیمار چی ببریم
برای عیادت بیمار چه ببریم
بهترین هدیه برای عیادت بیمار

 

فهرست منابع :

1: ویکی فقه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *